Upoznajte Jasnu Upoznajte Miju

• Učiteljica njemačkog jezika •

Hallöchen!

Moje ime je Valentina Baljak. Djetinjstvo sam provela okružena švicarskim brdima, sirom i raznovrsnim čokoladama. Isto kao i Heidi. Ne poznaješ Heidi? Genijalna je.

Od malena sam željela biti učiteljica i drugoj djeci prenositi znanje. Moja učiteljica je imala gelirane nokte i nosila je štikle, e pa takva sam htjela biti i ja!

Kad sam došla živjeti u Hrvatsku, točnije u Vodice pa u Zagreb, bila sam iznenađena kako djeca ne vole njemački! Pa kako ne možeš obožavati taj divan jezik?

Tako sam ja jedne godine odlučila da bih baš ja trebala studirati njemački i francuski. Završila sam ta dva jezika, a s poslovima krenula već davno. Djeca su me nazivala raznim imenima. Ali najdraže mi je bilo svakako Teta Njemačkica. Živim sama, imam toliko cipela da ih u dva mjeseca ne mogu sve iznositi i toliko knjiga da mi trebaju dva šlepera. Jeste li znali da ta riječ dolazi od njemačke riječi schleppen?

Slobodne dane provodim sa svojim najbližima, uz dobru hranu i dobru pjesmu. E pa da, jako volim pjevati, ali plešem kao da imam dvije lijeve! Više volim zimu, kapute, čizme i šešire, od sladoleda, lubenice i kreme za sunčanje!

Kad su tmurni i oblačni dani, mene ćeš prepoznati po veselim bojama i velikom osmjehu. A ako me nisi vidio, onda si me svakako čuo jer moj glas probija sve zidove.

Dalmatinka koja je od malena navikla na snijeg i temperature ispod nule, a ne voli more i sladoled toliko koliko i brda? Kakva Überraschung!

Bez brige, plivati svejedno znam.

U Novoj školi sam najnovija ali isto tako i najglasnija! Brzo učim, a od mene ćeš ti naučiti još brže i njemački će ti postati omiljeni predmet!

Bis baaaaald! 🙂