Upoznajte Martinu Upoznajte Dariju

• Učiteljica njemačkog i talijanskog jezika • Montessori pedagog •
• Holistički terapeut •

Guten Tag!

Moje ime je Irijanda Birin.
Dobila sam ime po jednoj djevojci Irijandi iz Zadra.
Rođena sam u Švicarskoj, u Zürichu gdje sam pohađala vrtić i školu.

Jako sam voljela svoju učiteljicu Frau R. Wegmüller i danas velikim dijelom ovaj posao radim zahvaljujući upravo njoj, iako sam tada htjela biti pjevačica, stjuardesa ili raditi u lijepom uredu.

To je vrijeme kada sam svirala gitaru i plesala balet. Stalno sam pjevala i plesala. Na sve izlete nosila sam svoju gitaru. Zašto baš gitaru? 1982. godine Njemačku je predstavila jedna mlada sedamnaestogodišnja pjevačica Nicole. Eto, htjela sam biti Nicole.

Kad sam imala 11 godina doselila sam s obitelji u Samobor gdje sam nastavila  školu, a kasnije sam studirala njemački i talijanski jezik na Filozofskom fakultetu u Zagrebu.

Imam i diplomu za Montessori pedagoga za što sam se školovala u Zagrebu i Grazu.

Imam jako dobrog muža i dvoje krasne djece koji su danas već odrasli ljudi (mislim na djecu). Sin se zove Marsel a kći Sara. Nikako ne smijem izostaviti svoju mini pudlu Divu koja me uveseljava svakodnevno!

Veseli me sunčano jutro i moja omiljena šalica kave, dobra knjiga, mir, obitelj, dragi prijatelji, putovanja, dobra glazba i dobra hrana, a najviše volim ljeto i odmor u mojoj kućici na moru.

Jako sam sretna jer imam tu privilegiju raditi u Novoj školi i punim srcem uživati u svom životnom pozivu!