Tehnologija u nastavi i programiranje

Danas nema roditelja koji se ne bori s “ekranima“. Oni mame našu djecu sa svih strana.

Tableti i laptop računala dostupni su i u našoj školi, no mi ne prolazimo iste muke. Uz uvijek neku novu knjigu s kojom se udobno smjeste u foteljicu, stolce i dekice koji postaju dvorac, kamenčiće i travke kojima grade mozaik ili dom za mrave, romobile i role kojima slobodno jure na svježem zraku, računala tek povremeno privuku našu djecu. Tada slobodno koriste alate za učenje, uvježbavanje i istraživanje tema koje ih zanimaju.

Zabavan nam je i Micro:bit – mikroračunalo kojim polako ulazimo u svijet programiranja.

Dio smo Code Club mreže te pomoću Scratch-a, programa koji podsjeća na slaganje Lego kockica, postajemo kreatori, a ne samo konzumenti digitalnog sadržaja. Sami stvaramo svoje animacije i igrice. Ponekad nije lako slijediti svaki korak, treba biti strpljiv i pomoći svom prijatelju, ponekad se svi zajedno uzrujamo jer nas računalo ne sluša, ali nema odustajanja jer svaki je napor vrijedan ponosa i sreće kad zaigraš igricu koju si sam stvorio.

PODIJELI OVAJ POST

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email