Upoznajte Irijandu Upoznajte Martinu

Profesorica engleskog i španjolskog jezika •  Čitanje i pisanje za kritičko mišljenje

"Pričat ću Magdaleni o ljepoti jaglaca i dobroti Zlatokose pa makar u priči koristila arhaične glagolske oblike i makar djevojčica, sluteći pravila novoga svijeta, moje pripovijedanje uskoro počne primati na tragu još jedne mamine bajke."

- Julijana Matanović

Ja sam Iva. Rođena sam u Čakovcu gdje sam, uvijek mažena i pažena od sviju, sretno odrastala na biciklu, gumi-gumi, Novim fosilima i Kinderladi.

Iako sam jedinica, uvijek sam bila okružena djecom – prijateljima s kojima sam provodila sate i sate u igri, malim susjedama kojima sam u spremištu za bicikle u našem neboderu bila „profesorica“ baleta, u školi stranih jezika gdje sam subotom pomagala djeci koja su se mučila s engleskim u školi… Upravo zbog ljubavi prema djeci i engleskom, već sam s 10 godina znala da ću jednoga dana biti profesorica engleskog. To sam i postala na Filozofskom fakultetu u Zagrebu gdje sam uz engleski završila i studij španjolskog jezika.

Nekada sam sanjala da ću živjeti u nekom velikom gradu, ali sam danas sretna u Samoboru gdje živim sa svojom obitelji. S njima volim čitati, gledati filmove i jesti (njihovu) čokoladu. Volim mir, tišinu i čistoću snijega zimi i zeleno proljeće. A u mom ormaru su obično sve nijanse plave.

I naravno, volim putovanja. I ne samo ona na koja odlazim čitajući.

They can say, they can say it all sounds crazy.
They can say, they can say I've lost my mind.
I don't care, I don't care, so call me crazy.
We can live in a world that we design.

'Cause every night I lie in bed
The brightest colors fill my head
A million dreams are keeping me awake.
I think of what the world could be
A vision of the one I see
A million dreams is all it's gonna take,
A million dreams for the world we're gonna make.

-  The Greatest Showman

Imam a million dreams za Novu školu i jedva čekam da ih počnem živjeti s Irijandom, Martinom i svom našom djecom. 🙂