Studenti Filozofskog fakuleta Zagreb, odsjek za pedagogiju u pratnji dr. sc. Ante Kolak, izv.prof. i dr. sc. Sandra Car, 20.03.19.

„Najbolji koncept za koji sam do sada čula. Jako me se dojmio princip rada. Mislim da sam upravo shvatila zašto sam upisala pedagogiju. Od kada sam krenula na faks razmišljam što zapravo želim raditi u životu. Promatrajući praksu koju smo do sada obavljali u vrtićima i kroz volontiranje u domovima i nekim drugim institucijama, nikada nisam osjetila da bih tako nešto htjela raditi. Dok sam slušala Vaše predavanje kroz glavu mi je samo prošlo da to želim raditi! Jednostavno sam se vidjela tu. Nadam se da će se ta moja želja jednog dana ostvariti.“

„Koncept mi se izuzetno sviđa. Ideja slobode, ali i odgovornosti koju ona nosi, osnovna je polazišna točka iz koje treba proizaći sreća, ispunjenost i zadovoljstvo samim sobom i životom te onome što u njemu otkrivamo. Život je pun čuda i uzbudljivosti koji samo čekaju da budu otkriveni. Drago mi je da netko uči djecu kako biti istraživač i avanturist u najvećoj misteriji zvanoj život! Ljudi trebaju naučiti koristiti stvari, voljeti ljude. Ova škola odgovara mojoj viziji, kao i mojem osobnom stavu da iz najveće slobode nastaju karakterne, čvrste i samouvjerene osobe koje u svijetu rade velike stvari.“

„Ova škola me oduševila! Bila sam vrlo skeptična, ali nakon prezentacije mi je žao što i sama nisam dijete pa da pohađam ovu školu. Držim fige da sve ide prema planu!“

„Da je barem cijeli obrazovni sustav poput Nove škole, svijet bi bio ljepše mjesto Samo naprijed!“

Dan otvorenih vrata 28.11.2019. u 18h.